Top

Zedernussmus-Cédrové orechové maslo

Starostlivosť venovaná počas zberu a spracovania poteší nielen chuťové bunky, ale aj organizmus:.Cédrové orechové maslo ,ktoré nájdete v našej ponuke obsahuje prírodné rastlinné bielkoviny, nenasýtené mastné kyseliny, vitamín E a železo.

 

11,95 €
SKU
ZCOM12
Dostupnosť: Skladom

Oriešky Céder pre naše orechové maslo pochádzajú zo sibírskej švajčiarskej borovice. Tento druh stromu,  dorastá do výšky 40 metrov, sa tiež nazýva "perla tajgy". Jeho semená chutia orechovo, s miernym náznakom živice a jemnou sladkosťou a majú o niečo intenzívnejšiu arómu ako píniové oriešky. Väčšina stromov pre  úrodu tohto masla rastie ďaleko od civilizácie v rozľahlosti sibírskej tajgy, najväčšej nedotknutej lesnej oblasti na Zemi. Ručne zbierané zaoblené jadrá sa jemne melú v chladených žulových mlynoch podľa štandardov surových RAW potravín, aby sa zachovala neporovnateľná aróma a cenné prísady najlepším možným spôsobom.

Stavíme sa , že lahodné sadenice cédrového orechového masla vás inšpirujú k tomu, aby ste prišli s kreatívnymi nápadmi na nové recepty. Použite ho klasicky ako nátierku.Ale zaručene budete milovať aj cédrové orechové maslo v dresingoch, krémoch a dipoch, ako polevu v šalátoch, na müsli a kaši.

Starostlivosť venovaná počas zberu a spracovania poteší nielen chuťové bunky, ale aj organizmus: Cédrové orechové maslo ,ktoré nájdete v našej ponuke obsahuje prírodné rastlinné bielkoviny, nenasýtené mastné kyseliny, vitamín E a železo.

Vitamín E chráni bunky tela pred oxidačným stresom, zatiaľ čo železo prispieva okrem iného k normálnemu energetickému metabolizmu a fungujúcemu imunitnému systému. Mimochodom: Neošetrené orechové maslo neobsahuje žiadne emulgátory ani konzervačné látky. Viditeľné usadzovanie oleja v skle nie je chybou, ale naopak znakom kvality!

PRIEMERNÉ NUTRIČNÉ HODNOTY NA 100 G / 100 ML
Energia
2757 kJ/667 kcal
Tuk
odtiaľto:
- nasýtené mastné kyseliny
62,3 g
 
4,2 g
Sacharidov
odtiaľto:
-Cukor
7,5 g
 
6,1 g
Bielkovina
19,1 g
Soľ
0,015 g
 
VITAMÍNY
 
Na 100 g / 100 ml NRV1)
Vitamín e
16 mg 133 %
 
Zloženie:100 % sibírske cédrové orechy

Kontrolovaný ekologický zber
Poľnohospodárstvo mimo EÚ
 
Možné usadzovanie oleja je čisto prirodzený proces a znak vysokej kvality. Pred jedlom prosím premiešajte.

Pre svoje zdravie venujte pozornosť pestrej strave a zdravému životnému štýlu.
 
NRV1): referenčná výživová hodnota (= referenčná výživová hodnota)
Nutričné hodnoty podliehajú obvyklým výkyvom prírodných produktov.