Top

Vitamín D3 pre dojčatá 0-12 mesiacov,kvapky

Jedná sa o 100% rastlinný doplnok vitamínu D, špeciálne vyvinutý pre deti od 0 do 12 mesiacov.

Čistý a najkvalitnejší !

22,90 €
SKU
VD3-1
Dostupnosť: Skladom

Vitamín D3  pre dojčatá bol špeciálne vyvinutý pre dojčatá od 0 do 12 mesiacov.

Je to čistý produkt, ktorý pozostáva z vegánskeho vitamínu D3 na báze lišajníkov a MCT oleja vyrobeného z kokosového oleja.

Výrobok je úplne bez umelých prísad a alergénov.

Vitamín D je nevyhnutný pre rast a vývoj dojčiat a detí.

Doprajte svojmu dieťaťu len to najlepšie s týmto čistým doplnkom vitamínu D.

Vitamín D3 ako základná živina

Vitamín D3 je špeciálny produkt v rámci definície vitamínov. Naše telo produkuje vitamín D3 samo pod vplyvom slnečného žiarenia. Vitamíny sú definované ako látky, ktoré si ľudské telo nedokáže samo vyrobiť alebo ich nemá dostatok. Preto ich musíme získavať z jedla a nápojov.

Vitamíny sú tiež známe ako základné (nepostrádateľné) živiny. Skutočnosť, že vitamín D je klasifikovaný ako vitamín, je preto na prvý pohľad zvláštna. Vo väčšine prípadov je však vlastná produkcia vitamínu D3 v tele príliš nízka. Naše telo potom nie je schopné produkovať dostatok vitamínu D3 samo. Preto považujeme vitamín D3 za vitamín a živinu. Najmä deti nemôžu mať dostatok vitamínu zo slnka a potravy. V tomto prípade sme závislí od dodávok z externých zdrojov, ako je napríklad tento doplnok pre dojčatá D3.

Význam vitamínu D3 pre dojčatá a deti

Je dobre známe, že vitamín D je veľmi dôležitý pre naše zdravie. Tento vitamín však tiež hrá veľmi dôležitú úlohu vo vývoji dojčiat a detí. Vitamín D je dôležitý pre vývoj zdravých kostí, hrá úlohu pri raste tkanív a procese delenia buniek a má pozitívny vplyv na imunitný systém detí.

Vitamín D je preto pre dieťa veľmi dôležitý, zatiaľ čo deti  nedostávajú dostatok vitamínu D z potravy ani zo slnka.

To je dôvod, prečo odporúčame dojčatám a deťom do veku 4 rokov,  podávať 10 mcg extra vitamínu D denne. To môže byť vo forme doplnku výživy, ako sú tieto kvapky pre dojčatá D3.

Dávkovanie: Dajte svojmu dieťaťu vo veku 0-12 mesiacov 0,5 ml denne (pipeta ukazuje dávkovanie). Neprekračujte odporúčané dávkovanie, pokiaľ vám to neodporučí odborník.

Zloženie:

Vitamín D3 (ako cholekalciferol z lišajníkov) a mct kokosový olej (frakcionovaný kokosový olej mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom).
Výživové hodnoty
  Zloženie na dennú dávku %RI*

Vitamín D3 (cholekalciferol z Kostmosu)

10mcg/400IU

200%

* RI = referenčný príjem
 
 
Obsah: 14 ml
Skladujte v suchom, uzavretom prostredí a izbovej teplote. Neuchovávajte v chladničke. Uchovávajte mimo dosahu malých detí.
Výrobca:Cymbiotika LLC, 3394 Carmel Mountain Rd, Kalifornia 92121 San Diego, Spojené štáty americké
Distribútor : Rawsuperfood, Mgr.Gabriela Hvozďák ,Mesačná 6390 8/A Lučenec 984 01
Krajina pôvodu :Spojené štáty americké