RAW vegánska strava

 

V RAW stravovaní je potrebné byť čo najrozmanitejší. Ráno začať vlažnou vodou (cca 0,5) a pokračovať s tým načo máme ráno chuť.Či už je to smoothie z ovocia, listovej zeleniny s prídavkom superfoods. Inšpiráciu na smoothies nájdete v článku "Tipy na smoothies" . Ak máte odšťavovač, môžete si pripraviť čerstvú šťavu. Inšpiráciu na zeleninové a ovocné freshe nájdete v článku "Zeleninové a ovocné šťavy".

 

                                 

 

Na občerstvenie je super šťava z mladého jačmeňa a niekoľko kúskov ovocia. Obedy sa líšia v závislosti od ročného obdobia - v lete ovocie alebo ovocné smoothies, v zime pohánkové jedlá alebo nátierky so sušienkami a zeleninou. Na popoludňajšiu desiatu je super nejaka mlska :)  - sladkú smotanu, čokoládu, tyčinku, sušené ovocie. Niekedy všetko dohromady. :)

Inšpiráciu na dobroty nájdete v rubrikách "Zmrzliny a krémy" a "Zdravé dezerty".

Večera môže byť podobná alebo rovnaká ako obed. Super je si dať zeleninový šalát s morskými riasami a semienkovými krekrami, kašu z chia semienok, po cvičení  smoothie/domáce orechové alebo semienkové "mlieko" s proteínom a spirulinou.

 

                                             

 

Pred spaním je výborna znovu šťavu z mladého jačmeňa a chlorella. To dáva telu v noci čas, aby vylúčilo všetko nepotrebné a obnovilo to, čo je potrebné. Zelené potraviny sú láska.

 

 

Samotnou kapitolou je RAW stravovanie v zime, o tejto téme si prečítaš tu.