Top

Para orechy 200g RAW BIO

Najlepšie para orechy , aké som jedla!

12,50 €
SKU
KN17
Dostupnosť: Skladom

 

Para orechy sú bohatým zdroj minerálu selénu - stačí 5 orieškov denne na pokrytie dennej dávky. Selén funguje v organizme ako antioxidant, ktorý posilňuje imunitu a likviduje voľné radikály, čím znižuje riziko vzniku rakovinového bujnenia.

Dlhodobý znížený príjem selénu v potrave nepriaznivo ovplyvňuje predovšetkým kardiovaskulárny systém a zvyšuje riziko infarktu myokardu a cievnych ochorení. Nedostatok selénu v potrave tehotných žien môže nepriaznivo pôsobiť na vývoj plodu.

Za optimálnu dávku sa v súčasnej dobe pokladá okolo 60–200 mikrogramov selénu denne. Para orechy ďalej obsahujú významné množstvo vitamínu E a vitamínov skupiny B, antioxidanty a minerály, napr. meď, horčík, mangán, draslík, vápnik, železo, fosfor, zinok, ale predovšetkým selén. Selén je pre ľudské zdravie veľmi dôležitý, pretože pomáha predchádzať srdcovým chorobám, cirhóze pečene aj rakovine. Z bežnej stravy je takmer nemožné získať dostatok selénu, preto sú para orechy vynikajúcou voľbou, pretože sú prírodným zdrojom s najvyšším obsahom selénu.

Para orechy sú ďalej bohatým zdrojom mastných kyselín, čím napomáhajú znižovať „zlý cholesterol“ v krvi. Vďaka vysokému obsahu vitamínu B1 a jeho priaznivému účinku na nervovú sústavu by para orechy mali jesť aj tí, ktorí sa snažia prestať fajčiť.

Zloženie: 100% para orechy*. (* = BIO).

Skladujte na suchom, chladnom mieste, najlepšie vo vzduchotesných nádobách, inak môžu kvôli vysokému obsahu tukov žltnúť!Po otvorení držať ideálne v chladničke!

Krajina pôvodu: Bolívia

Výrobca:Nemecko