Top

MEDJOOL datle 400g BIO

Bez konzervantov a akýchkoľvek prídavných látok!
17,00 €
SKU
KN01
Dostupnosť: Skladom

Šťavnaté datle, lahodné medovo-karamelovej chuti sušené slnkom - budete ich milovat!:) Tieto datle Medjool v BIO kvalite pochádzajú z Jordánska.

Datle sú bohatým zdrojom ovocného cukru (60–70%). Vzhľadom k unikátnej kombinácií jednoduchých cukrov a vlákniny sú datle vzácnym doplnkom stravy pri dietách a športovných výkonoch. Po zjedení datlí sa glukóza v črevách rýchlo konvertuje na glykogen - vznik trvalej energie. Vzhľadom k rýchlej strávitelnosti sú  ideálnou potravinou pre získanie rýchleho paliva pred, počas alebo okamžite po tréningu. Napriek svojej výraznej sladkosti nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Sú významným zdrojom horčííku (52,4mg/100g), draslíku (670mg/100g), vápniku (62mg/100g), železa a vitamínov skupiny B. Vysoký obsah vlákniny (už 2 datle pokryjú 12% doporučenej dennej dávky) a pektinu, ktorý pôsobí účinne pri boji s tráviacimi  problémami. Obsahujú tiež cenné antioxidanty - polyfenoly, ktoré pomáhajú chránit pred rakovinou. 

Sú bez lepku.

Datle Medjool sú najkvalitnejšie datle delikátnej chuti. Overte si sami, prečo sú  práve tieto datle nazývané  datlami kráľov.

Zloženie 100% datle Medjool Giant Supreme s kvôstkou*. (* = BIO)

Datle môžu mať "cukornatý" vzhľad, čo je obsahom fruktózy (prirodzený jav). Sú proste sladké ako med. :)

Skladujte v suchu a teplote do 25°C.

Výrobce: Nemecko

Dokonalý rychlý a zdravý dezert - datle Medjool plnené mandlami - delikatesa!