Kombu 100g RAW BIO

Viac informácií
Značka: ALGAMAR
100g morských rias je ekvivalentom 1kg rias čerstvých!
8,00 €
SKU
CL04
Dostupnosť: Skladom

Morské riasy  Algamar pochádzajú z podmorských záhrad španielskeho pobrežia Atlantiku. Suší sa šetrným spôsobom cca 35 hodín pri teplotách do 45 ° C, tak aby si zachovali maximum svojich nutričných vlastností.


Kombu je bohatá na kyselinu alginovú, ktorá jej dodáva príjemnú chuť. Táto kyselina je nestráviteľná a pôsobí ako prirodzený čistič čriev. Berie zo stien hrubého čreva usadeniny a jedy, a ochraňuje pred vstrebávaním ťažkých kovov. Táto kyselina tiež pomáha zbavovať telo cholesterolu a chráni telo pred vysokým krvným tlakom. Kombu tiež posilňuje pamäť a koncentráciu. Znižuje "vysoký" cholesterol a vysoký krvný tlak. Je to jedna z najbohatších morských rias na jód. U nás je známa aj pod anglickým názvom Kelp a vyrábajú sa z nej obľúbené kelpové špagety.

Podrobnejšie informácie o Kombu a ďalších morských riasach nájdete v sekcii "Informácie o RAW food, O ponúkaných produktoch...".

V Japonsku je pre svoje nutričné vlastnosti a schopnosť rozpúšťať usadené živočíšne tuky v tele (celulitída) veľmi obľúbený čaj. Na jeho prípravu potrebujeme 1 prúžok Kombu a 1 liter vody. Môžeme zvoliť 2 spôsoby:

Zotrite všetku soľ a prípadné nečistoty z riasy vlhkou hubkou, vložte ju do hrnca a priveďte do varu, potom stlmte oheň a nechajte riasu zhruba 3 - 15 minút mierne vrieť (čím dlhšie necháte variť, tým bude mať silnejšiu chuť). Potom čo riasu vyberiete z hrnca, ju môžete ďalej použiť na ochutenie obilninových a zeleninových pokrmov. Riasu je možné použiť niekoľkokrát.


Zotrite všetku soľ a prípadné nečistoty vlhkou hubkou a pečte v rúre 10-15 minút pri 200 ° C, až je chrumkavá. V mažiari ju potom roztlčte najemno a zhruba 1 lyžičku tohto prášku prelejte vriacou vodou. Čaj vypite teplý, prípadne uschovajte v chladničke.

Použitie v RAW kuchyni: Riasu opláchnite a vložte do vody na 15-20 minút. Vodu potom zlejte (môžete použiť na zalievanie kvietkov) a riasu pokrájajte do zeleninového šalátu alebo pridajte k základu na nátierku a rozmixujte.

Zloženie: Kombu (Laminaria)*. (* = BIO)

Priemerné nutričné hodnoty na 100g: kalorická hodnota 975kJ/233kcal, bielkoviny 6,9g, sacharidy 52,1g, tuky 1,1g, vláknina 30g, draslík 4330mg (123% DDD), vápnik 810m2 % DDD), fosfor 165mg (205% DDD), železo 16,5mg (118% DDD), vitamín B12 0,3mg (30% DDD).

Skladovanie: Skladujte v suchu.