-50%

Kokosové chipsy nepražené 150g BIO

Viac informácií
Značka: Country Life
Bežná cena 2,00 € Špeciálna cena 1,00 €
SKU
CL16
Dostupnosť: Skladom

Okrem horčíka (ktorého sa nám v bežnej potrave príliš nedostáva) kokosový orech obsahuje aj iné minerály dôležité pre svalovú sústavu a kosti, napríklad vápnik a fosfor. Najviac zastúpenou živinou v kokose sú tuky, ktoré tvoria tretinu hmotnosti zrelého orecha. Je zaujímavé, že hoci väčšina mastných kyselín kokosového orecha je nasýtená, vedci zistili, že konzumácia kokosu nepodporuje tvorbu cholesterolu. Kokosový olej je vysoko cenený pre svoj obsah mastných kyselín - kyselina laurová, kaprinová, kaprylová a myristová, ktoré pomáhajú účinne eliminovať v tele kvasinky, plesne, baktérie a vírusy. Podrobné informácie o kokosovom oleji a jeho vplyve na naše zdravie nájdete v sekcii "Informácie o RAW food, O ponúkaných produktoch...".

Kokos je vhodné konzumovať pri ťažkostiach: odvápňovanie kostí, osteoporóza, bolesti pohybového systému spôsobené preťažovaním alebo zvýšeným svalovým napätím, najmä bolesťami chrbta. V sanskrte, jazyku starovekej Indie, sa kokosová plazma nazýva kalpa vriksha, čo znamená „strom, ktorý dáva všetko potrebné pre život“. Tento názov nie je prehnaný, pretože generácie obyvateľov Indonézie prežili len vďaka kokosovým orechom.

Kokosové chipsy predstavujú vhodnú a zdravú výživu. Môžme ich použiť do müsli,kaší či tyčiniek alebo ozdobou vašich dezertov.

Kalorická hodnota na 100 g: 2 761 kJ/660 kcal, bielkoviny 6,9 g, sacharidy 23,7 g (z toho cukry 7,4 g), tuky: 64,5 g (z toho nasýtené mastné kyseliny 57,2 g), vláknina 1 3g, sodík 0,037g, železo 3,3mg (23,1% DDD), draslík 543mg.

Zloženie: 100% kokosový orech* (* = BIO)

Krajina pôvodu: Srí Lanka