Top

Havajská spirulina XXL balenie 400 tabliet

Mimoriadne kvalitný druh spiruliny vo forme tabliet podporujúcich im*nitu a vitalitu človeka. Pôsobí ako silný antioxidant.

Je pestovaná na pôvodných lávových poliach v oblasti Kona na Havaji na najslnečnejšom pobreží USA.

43,90 €
SKU
HXL400
Dostupnosť: Skladom

Havajská spirulina je jednou z nutrične najvýživnejších prírodných potravín, ktoré ľudstvo pozná.

Je pestovaná na pôvodných lávových poliach v oblasti Kona na Havaji na najslnečnejšom pobreží USA. Na pestovanie sa využívajú prírodné zdroje - výdatný slnečný svit, čistá hlbinná oceánska voda z hĺbky až 700 m, dodávajúca spiruline stopové prvky a minerály, a 100% pitná voda z havajských podzemných prírodne filtrovaných vodonosných vrstiev. Spirulina je navyše sušená počas 3-7 sekúnd špeciálnou technológiou Ocean Chill Drying™ pre maximálnu zachovanie všetkých vitamínov, minerálov, antioxidantov a fytonutrientov.

Havajská spirulina je držiteľom GMP certifikátu.

 Výrobca Havajskej spiruliny je držiteľom GMP certifikátu zaručujúceho mimoriadnu kvalitu produktu. GMP certifikát je udeľovaný výrobcom, ktorí dodržiavajú správne výrobné postupy a prísne kritériá kontroly zaručujúce trvalú vysokú kvalitu výrobkov a obsah účinných látok. Pre koncového spotrebiteľa je GMP certifikát zárukou kvality, správneho zloženia a bezpečnosti produktu.

Havajská spirulina je tiež certifikovaná ako bezlepkový, vegánsky produkt, kóšer, halal a bez GMO. Jedná sa o mimoriadne kvalitný druh spiruliny podporujúcej imunitu a vitalitu človeka a pôsobiaci ako silný antioxidant.

Odporúčané dávkovanie: 6 tabliet (3 g) denne. Po otvorení skladujte najlepšie v chladničke pre zachovanie maximálnych nutričných hodnôt.

Jedna porcia Havajskej spiruliny obsahuje väčšie množstvo niektorých dôležitých antioxidantov, enzýmov, vitamínov a minerálov, ako je obsiahnuté v 5 porciách ovocia a zeleniny, a má vyššiu nutričnú hodnotu ako akákoľvek iná plnohodnotná prírodná potravina (whole food).

Najvýznamnejšie nutričné vlastnosti Havajskej spiruliny:

-bohatý zdroj vitamínu A, K1, K2, B12, železa
-zdroj ďalších živín ako sú karotenoidy, GLA (kyselina gama-linolénová), SOD (superoxid dismutáza) a fykocyanín
-obsahuje viac beta-karoténu, než je obsiahnuté v mrkve
-obsahuje kompletnú bielkovinu s esenciálnymi a neesenciálnymi aminokyselinami v dobre stráviteľnej forme
-zdroj antioxidantov


Havajská spirulina má vyššie nutričné hodnoty na 1 gram ako akákoľvek iná spirulina dostupná na trhu

Účinky spiruliny:

Má:silné antioxidačné vlastnosti
Podporuje:vitalitu človeka
prirodzenú obranyschopnosť organizmu
vyváženú funkciu imunitného systému
normálnu hladinu cukru v krvi
Pozitívne ovplyvňuje:kontrolu telesnej hmotnosti
svalovú hmotu a chudnutie

Vďaka čomu je Havajská spirulina Nutrex Hawaii tak jedinečná?

Miesto pestovania
Vďaka svojej polohe na slnečnom havajskom pobreží Kona, má farma na pestovanie spiruliny viac slnečného svetla ako ktorékoľvek iné miesto v Spojených štátoch. Preto je možné pestovať tu spirulinu (Spirulina Pacifica®) nepretržite 12 mesiacov v roku. Vodné nádrže boli vybudované v roku 1984. Čo to znamená? Vyššie nutričné hodnoty. Havajská spirulina sa počas viac ako 35 rokov nepretržitej kultivácie pod intenzívnym havajským slnkom vyvinula v nutrične nadpriemerný kmeň.

Bio-zabezpečená zóna
Nutrex Hawaii je jediná farma s mikroriasami, ktorá sa nachádza v Bio-zabezpečenej zóne, v ktorej je zakázané používať škodlivé pesticídy a geneticky modifikované organizmy. Naše produkty sú bezpečné a čisté, pestujeme ich bez použitia škodlivých pesticídov a herbicídov. Dbáme tiež na to, aby pestovanie nespôsobovalo eróziu pôdy a znečisťovanie vody.

100% pitná voda
Naše produkty sú pestované v 100% pitnej vode. Táto voda je zhromaždená z nedotknutých podzemných vodonosných vrstiev Veľkého ostrova. Je dokonale prečistená prírodnou filtráciou za použitia lávových okruhliakov. Aby bolo zabránené plytvaniu vodou a umožnené vrátenie základných živín späť do našich vodných nádrží, je väčšina pitnej vody recyklovaná a znovu použitá v nádržiach pre ďalší pestovateľský cyklus. Tento proces prispieva k produkcii najviac nutrične hodnotnej spiruliny na svete.

Ultračistá hlbinná oceánska voda
Do vodných nádrží, v ktorých sa pestuje Havajská spirulina, je pridávaných 5 % hlbinnej oceánskej vody. Havajská spirulina je jedinou mikroriasou, na pestovanie ktorej sa používa ultračistá hlbinná oceánska voda, vypumpovaná z hĺbky až 700 m pod morskou hladinou. Táto morská voda dodáva našej spiruline stopové prvky a minerály.

Sušiaci systém Ocean Chill Drying™
Unikátny sušiaci systém Ocean Chill Drying™ zabraňuje oxidácii a znehodnoteniu karotenoidov, enzýmov a ostatných živín, k čomu dochádza pri používaní bežných sušiacich metód. Čo to znamená? Nutričné hodnoty, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Vďaka tomuto systému je naša spirulina usušená počas 3-7 sekúnd, dochádza k tomu za použitia veľmi studenej oceánskej vody, ktorá je používaná na odvlhčenie, ďalej je využívané menej ako jedno percento kyslíka, aby bolo možné zachovať fytonutrienty. Vďaka mimoriadne kvalitnému spôsobu balenia je naša spirulina dopravená k zákazníkovi v rovnako čerstvom stave ako v deň, keď bola zozbieraná.

Zodpovednosť voči životnému prostrediu a trvalá udržateľnosť
Filozofiou spoločnosti Nutrex Hawaii je zanechať pôdu a životné prostredie v lepšom stave, než v akom sa nachádzali pred tým, než sme začali s produkciou. Všetky mikroriasy pochádzajú z našej 90-akrovej farmy, ktorá sa nachádza na nedotknutom Kona pobreží na Havajskom ostrove. Farma bola vybudovaná na pôde, ktorá bola pôvodne pustým lávovým poľom. Naša spoločnosť je neoblomne oddaná svojmu záväzku, týkajúcemu sa trvalej udržateľnosti a všetko čo robíme, robíme s cieľom vytvoriť čistejší, bezpečnejší a zdravší svet.

Výživové údaje na 100 g:

energetická hodnota 1436 kJ / 343 kcal

tuky 6.3 g

- z toho nasýtené mastné kyseliny 2.1 g

sacharidy 18 g

- z toho cukry 0 g

vláknina 6.9 g

bielkoviny 58 g

soľ 1.5 g

Vitamíny:

Vitamín A (ako Betakarotén) 3763 mcg
Vitamín K1 a K2 51 mcg
Tiamín (B1) 2 mcg
Riboflavín (B2) 5 mcg
Niacín (B3) 237 mcg
Vitamín B6 21 mcg
Vitamín B12 8 mcg
Biotín <1 mcg
Kyselina pantoténová 3 mcg
Minerály:

Vápnik 12 mg
Fosfor 30 mg
Jód 22 mcg
Horčík 20 mg
Zinok 0,1 mg
Selén 3 mcg
Meď 0,02 mg
Mangán 0,5 mg
Molybdén <12 mcg
Draslík 45 mg
Železo 3 mg
Karotenoidy a fytonutrienty:

Kyselina Gama-linolénová (GLA) 33 mg
Zeaxantín 4 mg
Karotenoidy celkom 19 mg
Chlorophyl 28 mg
Phycocyanín (c, allo) 289 mg
Superoxid dismutáza (SOD) 1040 jednotiek

Zloženie: spirulina (Arthrospira platensis) 98,5%, oxid kremičitý (protispekavá látka), inulín z čakanky, stearan horečnatý rastlinného pôvodu.

Pozn.: Prídavné látky v tablete sú prírodného charakteru a tablety ich obsahujú z dôvodu, aby držali svoj tvar a dobre sa prehĺtali.

Hmotnosť: 200 g (400 tabliet / 1 tableta = 500 mg)

Krajina pôvodu: Spojené štáty americké (Havaj)

Skladujte v suchu, chráňte pred teplom. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Charakteristika: Doplnok stravy